Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

%2F214064488713505%3Fref

%3Dts&width=189&height=290&colorscheme=light&show_faces=true&border_color&stream=false&header=true" scrolling="no"

frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:189px; height:290px;"

allowTransparency="true">

 

KONTAKTY

EMI SK s.r.o.
Duklianska 4 budova DREVONA 1.poschodie
Zlaté Moravce 953 01
tel: 0948 150 008
obchod@svetkupelne.eu

VÝBER BATÉRIE K UMÝVADLU

Umývadlová batéria je jednou z najpodstatnejších častí kúpeľne. Na umývadlo volíme batériu tak, aby sa k nemu dizajnovo a veľkostne hodila. Dobre zvolená umývadlová batéria Vám zaručene urobí radosť pri každom vstupe do kúpeľne. Pri výbere umývadlovej vodovodnej batérie je nutné zvážiť niekoľko hľadísk. Najprv je potrebné sa rozhodnúť, či má byť batéria stojanková, nástenná, podomietková či trojotvorová. Ďalej je potrebné si rozmyslieť, či má byť batéria páková, kohútiková alebo termostatická. S týmto rozhodnutím Vám pomôže aj výber umývadla, od ktorého sa odvíja typ umývadlovej batérie.

Stojankové umývadlové batérie sú určené na inštaláciu na umývadlo s jedným otvorom pre batériu. V ponuke na našom trhu nájdete tiež vysoké umývadlové batérie alebo vysokej umývadlové batérie s predĺženou hubicou. Tieto batérie sú určené pre umývadlá bez otvoru pre batériu a na inštaláciu na dosku. Batérie teda nestojí na umývadle, ale vedľa umývadla.

Nástenné umývadlové batérie sú určené pre umývadlá bez otvoru a na našom trhu sú k dostaniu v dvoch štandardných rozmeroch 100 mm a 150 mm. Tieto batérie sú vhodné pri rekonštrukciách kúpeľní, ak nechcete robiť väčšie konštrukčné zmeny vodovodu.

Podomietkové umývadlové batérie sú vhodné k umývadlám bez otvoru pre batériu. Tieto batérie ponúkajú čisté a dizajnové riešenia. Telo batérie je schované pod obkladom. Ak sa rozhodnete pre tento tip batérie, je nutné si dobre rozmyslieť pozíciu batérie a umývadla.

Trojotvorové umývadlové batérie sú určené na inštaláciu na umývadlo. Vždy je lepšie kupovať umývadlo s už z výroby pripravenými tromi otvormi. Pri výbere umývadla je vždy dobré overiť si u dodávateľa, či dané umývadlo možné dodať s tromi otvormi, u niektorých typov to nie je technicky možné.

Pákové umývadlové batérie sú na našom trhu veľmi rozšírené a obľúbené pre svoju jednoduchosť ovládania. Srdcom pákových batérií sú zmiešavacou kartušou s keramickým vnútrom, ktoré umožňujú jedným pohybom ovládať ako zmenu teploty vody, tak množstvo pretekajúcej vody. Niektoré pákové batérie sú vybavené kartušou ECO-STOP, ktoré Vám ponúka úsporu vody. Rozpätie pohybu páčky pákové batérie s kartušou ECO-STOP je konštruované tak, že v strednom bode vyteká iba studená voda a ďalej doľava je voda teplejšia. Kartuša je vybavená vopred nastavenú zarážkou, ktorá síce dovolí dotiahnuť pohyb nahor alebo doľava, ale vydá zvuk, ktorý nás upozorní na neekonomické použitie. Voda má v tomto bode teplotu okolo 38 stupňov a prietok je 6l / min.

 


Kohútikové umývadlové batérie majú aj v dnešnej dobe svoje stále miesto na trhu. Sú považované za návrat ku klasickému štýlu, aj keď sú oveľa prepracovanejšie, než v dávnych dobách. Vnútri pákových batérií sú mosadzné vŕšky s keramickým vnútrom, vďaka ktorým si regulujete samostatne teplú a studenú vodu a jej prietok.

 


Termostatické umývadlové batérie ponúka svojim užívateľom komfort v tom, že akonáhle sa dostane dovnútra batéria teplá a studená voda, termostatická kartuša ju namieša na vopred nastavenú teplotu, ktorá je ďalej udržiavaná.Veľkosť umývadlovej batérie by nemala prekračovať medze v pomere s veľkosťou umývadla. Tento problém sa najviac týka malých umývadiel, kde je nutné zvoliť primerane veľkú stojankovú batériu. Tiež musíme prihliadnuť na vzdialenosti výtoku a sklonu umývadlové batérie. Prúd vody by nemal tiecť ďalej než je výpust umývadla. Pri výbere batérie je vždy lepšie rozhodnúť sa pre výrobky s dlhoročnou tradíciou a kvalitou, ktoré sú na trhu osvedčené. Cena batérií sa odvíja od zvolených materiálov, prevedenia a designu. Nie je dobré sa riadiť tým, že čo je predražené, je aj kvalitné.