Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

%2F214064488713505%3Fref

%3Dts&width=189&height=290&colorscheme=light&show_faces=true&border_color&stream=false&header=true" scrolling="no"

frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:189px; height:290px;"

allowTransparency="true">

 

KONTAKTY

EMI SK s.r.o.
Duklianska 4 budova DREVONA 1.poschodie
Zlaté Moravce 953 01
tel: 0948 150 008
obchod@svetkupelne.eu

SPRCHOVÉ DVERE- AKO SPRÁVNE VYBRAŤ

Stále viac ľudí preferuje sprchovací kút pred vaňou. Do malých kúpeľní je sprchovací kút ideálnym riešením. Vďaka tomu sa sprchové zásteny stali postupom času neoddeliteľnou súčasťou dnešných kúpeľní. Na trhu sa vyskytuje množstvo sprchových zásten.

Ako ale vybrať tú pravú?

V prvom rade, samozrejme záleží na dispozíciách kúpeľne. Ak sa stavia novo, počíta sa už so sprchovacím kútom, nie je teda problém začleniť prakticky akýkoľvek typ. Ak dochádza k rekonštrukcii kúpeľne, tak sú už možnosti vo väčšine prípadov obmedzené. Najčastejšie sa vyberá zo sprchových kútov murovaných a obložených, ktoré sú uzavreté sprchovými dverami, alebo vymurovaných čiastočne, kedy je sprchová zástena tvorená ideálne 2 stenami. Tu sa ponúka ďalšie možnosti - štvorcový tvar kúta, štvrťkruhový, obdĺžnikový.
Sprchové dvere možno posúvať, čo je riešenie najjednoduchšie na priestor, ale zase najhoršie udržiavateľné, s veľmi zlou možnosťou čistenia. Ďalej je možné používať dvere skladacie, ktoré ale zaberajú aj časť sprchovacieho kúta.

Najlepším variantom sú dvere pántové - vyzerajú elegantne, krásne dokreslí celý priestor kúpeľne, ale vyžadujú určitý voľný priestor na otváranie. Optimálna veľkosť vstupu do sprchovacieho kúta by mala byť cca 50 cm. Pri použití sprchových dverí je dôležitá stavebná pripravenosť. Musí sa počítať s tým, že samotný otvor pre sprchové dvere sa postupne zmenšuje pridaním hydroizolácie, lepidlá, obkladov atď. Dvere sú síce nastaviteľné, ale možnosť nastavenia nie je nekonečná.


Sprchové dvere možno pre ešte väčšiu eleganciu kúpiť v bezrámovej podobe. Výplň dverí a zásten často oužívaný plast je dnes postupne vytláčaný sklom, ktoré pôsobia luxusnejším dojmom i z dôvodu údržby je sklenená výplň výrazne jednoduchšia. Navyše sú sklá upravené proti usadzovaniu vodného kameňa.


Výška sprchového kúta sa odporúča vždy tá najvyššia možná, za optimálnu sa považuje výška 190 - 200 cm. Optimálny rozmer kúta je 90 x 90 cm u hranatého či oblého, u obdĺžnikových potom 80 x 100 - 90 x 120 cm.