Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

%2F214064488713505%3Fref

%3Dts&width=189&height=290&colorscheme=light&show_faces=true&border_color&stream=false&header=true" scrolling="no"

frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:189px; height:290px;"

allowTransparency="true">

 

KONTAKTY

EMI SK s.r.o.
Duklianska 4 budova DREVONA 1.poschodie
Zlaté Moravce 953 01
tel: 0948 150 008
obchod@svetkupelne.eu

10 faktov pri stavbe alebo rekonštrukcii kúpeľne

Pred realizáciou kúpeľne je dôležité, aby ste mali zodpovedané základné otázky, ktoré vám pomôžu pri vytváraní návrhu. Stačí, keď si váš nápad nakreslíte na papier čo vám hneď uľahčí predstavivosť. Prípadne môže ako pomocníka použiť voľne dostupné programy kde si môžete hrubý náčrt nakresliť. Nezabudnite, že návrh vám už na začiatku ukáže či sú Vaše plány realizovateľné.

V kúpeľni naozaj ide o centimetre. Nie je nič horšie ako počas realizácie zistiť, že to co ste si vysnívali nie je možné vo Vašej kúpeľni zrealizovať.

1. AKO NA PLÁNOVANIE?

Pri výstavbe alebo rekonštrukcii svojej kúpeľne robíte rozhodnutia, ktoré Vás budú sprevádzať po dobu ďalších 10 -15 rokov. Aby ste sa vo svojej novej kúpeľni cítili vždy dobre, venujte dostatok času dôkladnému naplánovaniu a neváhajte sa poradiť s odborníkmi.

2. POTREBY A ZVYKLOSTI?

Pred rekonštrukciou kúpeľne si poznamenajte, čo sa vám v existujúcej kúpeľni páči a chcete to zachovať, a naopak, čo by ste chceli zmeniť a doplniť. Ak budujete novú kúpeľňu, zamyslite sa nad potrebami a zvyklosťami tých členov domácnosti, ktorí budú kúpeľňu používať.

3. KDE SA INŠPIROVAŤ?

Navštívte odbornú predajňu a nechajte sa inšpirovať novými výrobkami ako z hľadiska dizajnu, tak ich praktického riešenia a funkčnosti.

4TECHNICKÉ MOŽNOSTI?

Prineste pôdorys Vašej kúpeľne a nechajte si spracovať 3D návrh. Konečný návrh konzultujte s remeselníkom, aby ste zistili, či sú Vaše predstavy technicky uskutočniteľné.

5. VYJDEME S PENIAZMI?

Jasná predstava rozpočtu vám pomôže pri výbere zariaďovacích predmetov a realizácii kúpeľne. Doprajte si maximálny luxus a pohodlie v rámci svojich finančných možností.

Aj tu platí, že nie je dobré šetriť na nesprávnom mieste, veď kúpeľňa vám bude slúžiť ďalších 15 rokov.

6. ČO S ČÍM KOMBINOVAŤ?

Kúpeľňa sa neskladá len z jednotlivých komponentov, ale ako celok by mala pôsobiť harmonickým dojmom. Jednotný dizajn zariaďovacích predmetov a vyvážená farebnosť obkladu a dlažby pomôže vytvoriť príjemné prostredie pre relaxáciu.

7. POČET ĽUDÍ V KÚPELNI?

Uvedomte si koľko ľudí a kto bude kúpeľňu používať. Veľkosť, vek i mobilita užívateľa kladie rozdielne nároky na priestorové riešenie a inštaláciu jednotlivých predmetov (napr. výška umývadla a galérky so zrkadlom, bezbariérový prístup do sprchy a pod.)

8. MENEJ JE NIEKEDY VIAC?

Jedna priestranná sprcha alebo jedna veľká vaňa je vždy lepšia ako oboje na čo najmenšom priestore.

9. ISTOTY A ZÁRUKY?

Stavte na istotu. Značkové výrobky znamenajú stabilnú kvalitu, dlhodobé zabezpečenie náhradných dielov, záručný servis.

10BUDEM MAŤ DOSTATOK TRPEZLIVOSTI?

Modernizácia kúpeľne znamená prach a nepohodlie pri prestavbe. Buďte trpezliví a berte túto situáciu s nadhľadom. Výsledok bude určite stáť za to.